1
/
of
1
Vivotek FE9192-H
Vivotek FE9192-H
No reviews
Regular price
€978,00 EUR
Regular price
€0,00 EUR
Offer price
€978,00 EUR
excl. VAT
: €808,26
Taxes included.
Shipping costs are calculated at checkout.
Quantity
Cannot load availability for pickup
Payment icons
- Fast delivery
- Free return
- 5300+ reviews (9/10)
Ask AI anything about this product
Get instant answers to your product questions
Product description
VIVOTEK's FE9192-H is a recessed fisheye network camera with a detailed 12-megapixel resolution sensor for superior image quality. A small camera with great functionality, VIVOTEK's FE9192-H, with a diameter of only 82 mm, is truly an all-in-one surveillance solution that meets a wide range of indoor monitoring needs. Equipped with a fisheye lens for 360° all-around view without blind spots, the recessed mounting design allows very discreet monitoring of indoor spaces such as boutiques, hotel lobbies, and museums, which often have intricately designed interiors. Moreover, the FE9192-H is fully equipped with VIVOTEK's Smart VCA (Video Content Analysis). With AI-based deep learning and Smart Motion Detection, Smart VCA enables users to quickly and accurately detect event triggers such as intrusion detection and missing object alerts. This range of analytical functions is only available on our SUPREME product line.
Share
Any questions about the Vivotek FE9192-H?
Ask your question to our AI expert
Get instant answers on installation, accessories, specs and more...
Product specifications
| SKU | FE9192-H |
|---|---|
| EAN | 4710469352607 |
| Dimensions | ø 82 x 122 mm |
| Warranty | 2 jaar |
| In the box | Vivotek FE9192-H, Handleiding |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Resolution | 12.0 MP (4K) |
| PoE support | Ja |
| Audio | Ingebouwde microfoon |
| Horizontal viewing angle | 180° |
| SD card slot | Ja, max 64GB |
Specifications (PDF)
