1
/
of
2
Hikvision DS-2CD2386G2-IU 2.8 mm Black
Hikvision DS-2CD2386G2-IU 2.8 mm Black
No reviews
Regular price
€235,59 EUR
Regular price
Offer price
€235,59 EUR
excl. VAT
: €194,70
Taxes included.
Shipping costs are calculated at checkout.
Quantity
Cannot load availability for pickup
Payment icons
- Fast delivery
- Free return
- 5300+ reviews (9/10)
Ask AI anything about this product
Get instant answers to your product questions
Product description
Color:
- 8 Megapixel
- 3840 × 2160 @ 20fps
- 2.8 mm fixed lens
- 120dB WDR
- Powered by DarkFighter
- IR up to 30 meters
- H.265+, H.265, H.264+, H.264
- Built-in microphone
- Built-in SD/SDHC/SDXC card slot, up to 256 GB
- IP67
- Human and vehicle classification alarm based on deep
learning.
Read more: Hikvision DS-2CD2386G2-IU
Hikvision AcuSense technology is supported by deep learning algorithms and brings human or vehicle target classification alarms to front-end and back-end devices.
The system can significantly reduce false alarms generated by targets other than humans or vehicles, greatly improving the efficiency and effectiveness of alarms.
Share
Any questions about the Hikvision DS-2CD2386G2-IU 2.8 mm Black?
Ask your question to our AI expert
Get instant answers on installation, accessories, specs and more...
Product specifications
| SKU | HIK DS-2CD2386G2-IU(C)(2.8mm)Black |
|---|---|
| EAN | 6941264095156 |
| Dimensions | 138.3 × 126.3 mm |
| Warranty | 3 jaar |
| In the box | 1x Hikvision camera, 1x Handleiding |
| Indoor/Outdoor | Outdoor |
| Resolution | 8.0 MP (4K) |
| PoE support | Ja |
| Night vision | Ja |
| Audio | Ingebouwde microfoon |
| Horizontal viewing angle | 111° |
| SD card slot | Ja, max 256GB |
| Mobile app | Hik-Connect |
Specifications (PDF)
Delivery time
1 werkday
