1
/
of
1
Hikvision DS-2CD2043G2-I 2.8 mm
Hikvision DS-2CD2043G2-I 2.8 mm
No reviews
Regular price
€170,37 EUR
Regular price
Offer price
€170,37 EUR
excl. VAT
: €140,80
Taxes included.
Shipping costs are calculated at checkout.
Quantity
Cannot load availability for pickup
Payment icons
- Fast delivery
- Free return
- 5300+ reviews (9/10)
Ask AI anything about this product
Get instant answers to your product questions
Product description
- 1/3" Progressive Scan CMOS
- 2688 × 1520@25fps
- 2.8 mm fixed lens
- Color: 0.005 Lux @ (F1.6, AGC ON), 0 Lux with IR
- H.265+, H.265, H.264+, H.264
- Three streams
- 120dB WDR
- IP67
- Built-in micro SD / SDHC / SDXC card slot, up to 256 GB
Read more: Hikvision DS-2CD2043G2-I
The Hikvision DS-2CD2043G2-I Infrared bullet camera is based on the latest DSP technology.
With this technology, an additional compression of 30-50% is achieved compared to other network cameras.
The light-sensitive 4.0 Megapixel 1/3" CMOS sensor, combined with a mechanical IR filter and the built-in LEDs, delivers perfect images even in the dark.
Share
Any questions about the Hikvision DS-2CD2043G2-I 2.8 mm?
Ask your question to our AI expert
Get instant answers on installation, accessories, specs and more...
Product specifications
| SKU | HIK DS-2CD2043G2-I(2.8mm) |
|---|---|
| EAN | 6941264063681 |
| Dimensions | Ø 70 × 161.7 mm |
| Warranty | 3 jaar |
| In the box | 1x IP Camera - 1x Handleiding |
| Indoor/Outdoor | Outdoor |
| Resolution | 4.0 MP |
| PoE support | Ja |
| Night vision | Ja |
| Horizontal viewing angle | 103° |
| SD card slot | Ja, max 256GB |
| Mobile app | Hik-Connect |
Specifications (PDF)
Delivery time
1 werkday
