1
/
of
1
Vivotek IB9387-EHTV-V3 12 - 40 mm
Vivotek IB9387-EHTV-V3 12 - 40 mm
No reviews
Regular price
€1.365,62 EUR
Regular price
€0,00 EUR
Offer price
€1.365,62 EUR
excl. VAT
: €1.128,61
Taxes included.
Shipping costs are calculated at checkout.
Quantity
Cannot load availability for pickup
Payment icons
- Fast delivery
- Free return
- 5300+ reviews (9/10)
Ask AI anything about this product
Get instant answers to your product questions
Product description
- 30 fps @ 2560x1920
- H.265 Compression Technology with Smart Stream III
- Installation-friendly design
- Weather-resistant IP66, IP67 and vandal-resistant IK10, NEMA 4X protection
- SNV (Supreme Night Visibility) for low-light conditions
- WDR Pro for unparalleled visibility in extremely bright and dark environments
- Built-in IR illuminators up to 50M with Smart IR III
- Signed firmware and secure boot process
- AI-driven smart motion detection and Smart VCA
- Cybersecurity via Trend Micro IoT Security
The 87-V3 is the security solution with a purpose. It offers exceptional value by providing versatile options, superior image quality, advanced analytics, and robust security. It makes the security journey simpler, more effective, and safer.
Share
Any questions about the Vivotek IB9387-EHTV-V3 12 - 40 mm?
Ask your question to our AI expert
Get instant answers on installation, accessories, specs and more...
Product specifications
| SKU | IB9387-EHTV-v3(12-40mm) |
|---|---|
| EAN | - |
| Dimensions | ø 153 x 285.7 mm |
| Warranty | 2 jaar |
| In the box | Vivotek IB9387-EHTV-V3, Handleiding |
| Indoor/Outdoor | Outdoor |
| Resolution | 5.0 MP |
| PoE support | Ja |
| Night vision | Ja |
| Audio | Tweeweg via aansluitkabel |
| Horizontal viewing angle | 24.2° ~ 8.3° |
| SD card slot | Ja, max 512GB |
Specifications (PDF)
