1
/
of
1
Vivotek CC9390-HV
Vivotek CC9390-HV
No reviews
Regular price
€841,98 EUR
Regular price
€0,00 EUR
Offer price
€841,98 EUR
excl. VAT
: €695,85
Taxes included.
Shipping costs are calculated at checkout.
Quantity
Cannot load availability for pickup
Payment icons
- Fast delivery
- Free return
- 5300+ reviews (9/10)
Ask AI anything about this product
Get instant answers to your product questions
Product description
- 8-Megapixel CMOS Sensor
- 30 fps @ 3840x2160 (WDR On)
- Anti-Tamper Design
- 180° Horizontal Panoramic View
- WDR Pro (120 dB) for Extreme Visibility in High Contrast Lighting
- SNV (Superior Night Visibility)
- Weatherproof IP66-rated and Vandal-proof IK10-rated Housing
- ±20° Tilt Lens
- Built-in Microphone
- 3D Noise Reduction for Low-Light Conditions
- H.265 Compression
- Smart Stream III
Meet the Compact Panoramic Camera: small but powerful, with a 180-degree view and close-up imaging, eliminating all blind spots. The included accessories provide outdoor protection and flexibility to tilt and adjust the camera angle. Thanks to Smart VCA and object analysis with AI intelligence, this camera enhances your security, allowing you to see everything from every angle.
Share
Any questions about the Vivotek CC9390-HV?
Ask your question to our AI expert
Get instant answers on installation, accessories, specs and more...
Product specifications
| SKU | CC9390-HV |
|---|---|
| EAN | 4710469355639 |
| Dimensions | 115 x 65 x 59 mm |
| Warranty | 2 jaar |
| In the box | Vivotek CC9390-HV, Snelstartgids, montagebeugel, kantelbeugel, schroevenpakket |
| Indoor/Outdoor | Outdoor |
| Resolution | 8.0 MP (4K) |
| PoE support | Ja |
| Night vision | Nee |
| Audio | Ingebouwde microfoon |
| Horizontal viewing angle | 180° |
| SD card slot | Ja, max 64GB |
Specifications (PDF)
