1
/
of
2
Dahua IPC-HFW3449E-AS-LED 2.8 mm
Dahua IPC-HFW3449E-AS-LED 2.8 mm
No reviews
Regular price
€244,80 EUR
Regular price
€326,40 EUR
Offer price
€244,80 EUR
excl. VAT
: €202,31
Taxes included.
Shipping costs are calculated at checkout.
Quantity
Cannot load availability for pickup
Payment icons
- Fast delivery
- Free return
- 5300+ reviews (9/10)
Ask AI anything about this product
Get instant answers to your product questions
Product description
- 4 MP, 1/2.7 inch CMOS image sensor
- Max. 4 MP (2688 × 1520) @ 30 fps
- H.265 codec
- Built-in warm LED, max. LED distance: 30 m
- ROI, SMART H.264+/H.265+, flexible encoding
- Rotation mode, WDR, 3D DNR, HLC, BLC, digital watermarks
- Intelligent detection
- Detection of anomalies
- Alarm: 1 in, 1 out; audio: 1 in, 1 out; supports max. 256 GB Micro SD card, built-in microphone
- 12V DC/PoE
- IP67 protection
- SMD Plus
With an advanced deep learning algorithm, the Dahua WizSense 3-series network camera supports intelligent features such as perimeter protection and smart motion detection. Additionally, it provides better image quality in low light conditions with full-color technology.
Share
Any questions about the Dahua IPC-HFW3449E-AS-LED 2.8 mm?
Ask your question to our AI expert
Get instant answers on installation, accessories, specs and more...
Product specifications
| SKU | IPC-HFW3449E-AS-LED-2.8mm |
|---|---|
| EAN | 6939554987922 |
| Dimensions | 192.7 mm × 70.5 mm × 66.4 mm |
| Warranty | 5 jaar |
| In the box | Dahua IPC-HFW3449E-AS-LED, Handleiding |
| Indoor/Outdoor | Outdoor |
| Resolution | 4.0 MP |
| PoE support | Ja |
| Night vision | Ja |
| Audio | Ingebouwde microfoon |
| Horizontal viewing angle | 103° |
| SD card slot | Ja, max 256GB |
Specifications (PDF)
