1
/
of
1
Vivotek IB9399-EHTV
Vivotek IB9399-EHTV
No reviews
Regular price
€807,28 EUR
Regular price
€0,00 EUR
Offer price
€807,28 EUR
excl. VAT
: €667,17
Taxes included.
Shipping costs are calculated at checkout.
Quantity
Cannot load availability for pickup
Payment icons
- Fast delivery
- Free return
- 5300+ reviews (9/10)
Ask AI anything about this product
Get instant answers to your product questions
Product description
- AI-driven intelligent motion detection and smart VCA
- RealSight Engine for unmatched visibility
- Built-in IR up to 40M
- IP66/IP67/IK10 protection
- Signed Firmware, Secure Boot, TPM 2.0
VIVOTEK's V-series AI cameras combine advanced intelligence with high-quality imaging and are available in both 5MP and 8MP options. Thanks to AI-driven incident detection and real-time alerts, the cameras offer live streaming capabilities to enhance deterrence. The user-friendly design reduces installation time and maximizes safety. This product series is the ideal solution for building a reliable and effective security system.
Share
Any questions about the Vivotek IB9399-EHTV?
Ask your question to our AI expert
Get instant answers on installation, accessories, specs and more...
Product specifications
| SKU | IB9399-EHTV |
|---|---|
| EAN | - |
| Dimensions | ø 92 x 258.5 mm |
| Warranty | 2 jaar |
| In the box | Vivotek IB9399-EHTV, Handleiding |
| Indoor/Outdoor | Outdoor |
| Resolution | 8.0 MP (4K) |
| PoE support | Ja |
| Night vision | Ja |
| Audio | Ingebouwde microfoon |
| Horizontal viewing angle | 110.4° ~ 45.1° |
| SD card slot | Ja, max 512GB |
Specifications (PDF)
