1
/
of
1
Dahua IPC-HFW5842T-ASE Black
Dahua IPC-HFW5842T-ASE Black
No reviews
Regular price
€424,80 EUR
Regular price
€566,40 EUR
Offer price
€424,80 EUR
excl. VAT
: €351,07
Taxes included.
Shipping costs are calculated at checkout.
Quantity
Cannot load availability for pickup
Payment icons
- Fast delivery
- Free return
- 5300+ reviews (9/10)
Ask AI anything about this product
Get instant answers to your product questions
Product description
Color:
- 8MP, 1/2.8” CMOS image sensor
- Max. 8MP (3840 × 2160) @20 fps
- H.265 codec
- Built-in IR LED, max. IR distance: 30 m
- ROI, SMART H.264+/H.265+
- Rotation mode, WDR, 3D DNR, HLC, BLC, digital watermarks
- Intelligent detection: Intrusion, tripwire
- Abnormality detection
- Alarm: 1 in, 1 out; audio: 1 in, 1 out
- Supports max. 256GB MicroSD card, Built-in microphone
- 12V DC/PoE
- IP67
- SMD (Smart Motion Detection) Plus
Dahua IPC-HFW5842TP-ASE Network Camera presents a top-of-the-line new product. This 8.0-megapixel outdoor-ready network camera with 4K performance, precise iris for optimal image clarity, and H.265 compression. This camera is suitable for outdoor use at airports, banks, stores, city surveillance, and any other application requiring coverage of a large area or extremely high image detail.
With the day/night functionality, high image quality is possible even in low to no light, night vision up to 30 meters.
Share
Any questions about the Dahua IPC-HFW5842T-ASE Black?
Ask your question to our AI expert
Get instant answers on installation, accessories, specs and more...
Product specifications
| SKU | IPC-HFW5842T-ASE-Black |
|---|---|
| EAN | - |
| Dimensions | 192.7 mm × 70.5 mm × 66.4 mm |
| Warranty | 5 jaar |
| In the box | Dahua IPC-HFW5842T-ASE, Handleiding |
| Indoor/Outdoor | Outdoor |
| Resolution | 8.0 MP (4K) |
| PoE support | Ja |
| Night vision | Ja |
| Audio | Ingebouwde microfoon |
| Horizontal viewing angle | 111° |
| SD card slot | Ja, max 256GB |
Specifications (PDF)
