1
/
of
3
Dahua IPC-HFW3849T1-ZAS-PV Black
Dahua IPC-HFW3849T1-ZAS-PV Black
No reviews
Regular price
€465,30 EUR
Regular price
€620,40 EUR
Offer price
€465,30 EUR
excl. VAT
: €384,55
Taxes included.
Shipping costs are calculated at checkout.
Quantity
Cannot load availability for pickup
Payment icons
- Fast delivery
- Free return
- 5300+ reviews (9/10)
Ask AI anything about this product
Get instant answers to your product questions
Product description
Color:
- 8-MP 1/2.8" CMOS image sensor
- Max. 8 MP (3840 × 2160)@25/30 fps
- H.265 codec
- Built-in warm light and IR LED; maximum IR illumination distance is 50 m and warm light distance is 40 m
- ROI, SMART H.264+/H.265+, AI H.264/H.265, flexible encoding
- Rotation mode, WDR, 3D NR, HLC, BLC, digital watermark protection
- Intelligent monitoring: Intrusion, tripwire
- Abnormality detection
- Alarm: 1 in, 1 out; audio: 1 in, 1 out; supports up to 512 GB Micro SD card; built-in dual microphones; 1-channel speaker; supports two-way audio
- 12 VDC/PoE power supply
- IP67 protection
- Sound and light alarm (red and blue lights)
- SMD 4.0
- Supports AI SSA and one-click on/off
- SMD area can be set in warm light zones that support alarms
The Dahua WizSense 3-series network camera significantly saves bandwidth and storage space thanks to AI Coding technology. Powered by advanced deep learning algorithms, the camera supports intelligent features such as perimeter protection, smart motion detection (SMD), AcuPick, and AI SSA (AI Scene Self-adaptation), making it simple and easy to use. The Starlight technology and large aperture lens ensure the camera produces clear, vivid images even in low light.
Share
Any questions about the Dahua IPC-HFW3849T1-ZAS-PV Black?
Ask your question to our AI expert
Get instant answers on installation, accessories, specs and more...
Product specifications
| SKU | IPC-HFW3849T1-ZAS-PV-Black |
|---|---|
| EAN | 6939554997464 |
| Dimensions | 288.4 mm × 94.4 mm × 84.7 mm |
| Warranty | 5 jaar |
| In the box | IPC-HFW3849T1-ZAS-PV, Handleiding |
| Indoor/Outdoor | Outdoor |
| Resolution | 8.0 MP (4K) |
| PoE support | Ja |
| Night vision | Ja |
| Audio | Ingebouwde microfoon en speaker |
| Horizontal viewing angle | 108°–34° |
| SD card slot | Ja, max 512GB |
Specifications (PDF)
