1
/
of
3
Dahua IPC-HFW3841E-AS Black
Dahua IPC-HFW3841E-AS Black
No reviews
Regular price
€256,50 EUR
Regular price
€342,00 EUR
Offer price
€256,50 EUR
excl. VAT
: €211,98
Taxes included.
Shipping costs are calculated at checkout.
Quantity
Cannot load availability for pickup
Payment icons
- Fast delivery
- Free return
- 5300+ reviews (9/10)
Ask AI anything about this product
Get instant answers to your product questions
Product description
Color:
- 8MP, 1/2.8” CMOS image sensor
- Max. 8MP (3840 × 2160) @25/30 fps
- H.265 codec
- Built-in IR LED, max. IR distance: 30 m
- ROI, SMART H.264 +/H.265+, AI H.264/H.265. flexible encoding
- Rotation mode, WDR, 3D DNR, HLC, BLC, digital watermarks
- Intelligent detection: Intrusion, tripwire
- Abnormality detection
- Alarm: 1 in, 1 out; audio: 1 in, 1 out
- Supports max. 256GB MicroSD card, Built-in microphone
- 12V DC/PoE
- IP67
- SMD 4.0, AI SSA
The Dahua WizSense 3-series network camera significantly saves bandwidth and storage space thanks to AI encoding technology. Powered by its advanced deep learning algorithms, the camera supports intelligent features such as perimeter protection, smart motion detection (SMD), Quick Pick, and AI SSA (AI Scene Self-adaptation), making it easy and convenient to use. Thanks to Starlight technology and the large aperture lens, the camera can also produce clear, vivid images even in low light conditions.
Share
Any questions about the Dahua IPC-HFW3841E-AS Black?
Ask your question to our AI expert
Get instant answers on installation, accessories, specs and more...
Product specifications
| SKU | IPC-HFW3841E-AS-Black |
|---|---|
| EAN | 6923172557537 |
| Dimensions | 192.7 mm × 70.5 mm × 66.4 mm |
| Warranty | 5 jaar |
| In the box | Dahua IPC-HFW3841E-AS, Handleiding |
| Indoor/Outdoor | Outdoor |
| Resolution | 8.0 MP (4K) |
| PoE support | Ja |
| Night vision | Ja |
| Audio | Ingebouwde microfoon |
| Horizontal viewing angle | 107° |
| SD card slot | Ja, max 256GB |
Specifications (PDF)
