1
/
of
2
Dahua IPC-HDW5442TM-ASE 2.8 mm
Dahua IPC-HDW5442TM-ASE 2.8 mm
No reviews
Regular price
€315,90 EUR
Regular price
€421,20 EUR
Offer price
€315,90 EUR
excl. VAT
: €261,07
Taxes included.
Shipping costs are calculated at checkout.
Quantity
Cannot load availability for pickup
Payment icons
- Fast delivery
- Free return
- 5300+ reviews (9/10)
Ask AI anything about this product
Get instant answers to your product questions
Product description
- 4-MP 1/1.8 inch CMOS image sensor
- Max. 4 MP (2688×1520) @25/30fps
- Built-in IR LED with a maximum range of 50 m
- ROI, SVC, SMART H.264+/H.265+, AI H.264/H.265, encoding after filtering, flexible encoding
- Rotation mode, WDR, 3D noise reduction, HLC, BLC, digital watermarks
- With a deep learning algorithm, it supports: video metadata, smart sound detection, IVS, face detection, smart object detection, and people counting, etc.
- Alarm: 1 input, 1 output; audio: 1 input, 1 output; supports up to 512 GB Micro SD card, built-in microphone
- 12 VDC/PoE, ePoE
- IP67
- SMD 3.0.
Detailed product specifications from the supplier
Powered by deep learning algorithms, the Dahua WizMind S-series network camera offers a variety of intelligent functions that greatly improve the accuracy of audio and video analysis. It supports video metadata, smart sound detection, face detection, perimeter protection, people counting, and more. The camera also uses advanced image processing AI-Powered Image technology and features the Deeplight night vision effect. The camera is dustproof, waterproof, and vandal-resistant, certified as IP67 and IK10 (protection type varies depending on the model).
Share
Any questions about the Dahua IPC-HDW5442TM-ASE 2.8 mm?
Ask your question to our AI expert
Get instant answers on installation, accessories, specs and more...
Product specifications
| SKU | IPC-HDW5442TM-ASE-2.8mm |
|---|---|
| EAN | 6939554985522 |
| Dimensions | 99.1 mm × Φ121.9 mm |
| Warranty | 5 jaar |
| In the box | Dahua IPC-HDW5442TM-ASE, Handleiding |
| Indoor/Outdoor | Outdoor |
| Resolution | 4.0 MP |
| PoE support | Ja |
| Night vision | Ja |
| Audio | Ingebouwde microfoon |
| Horizontal viewing angle | 112° |
| SD card slot | Ja, max 256GB |
Specifications (PDF)
