1
/
of
4
Dahua IPC-HDW3849H-ZAS-PV Black
Dahua IPC-HDW3849H-ZAS-PV Black
No reviews
Regular price
€466,20 EUR
Regular price
€621,60 EUR
Offer price
€466,20 EUR
excl. VAT
: €385,29
Taxes included.
Shipping costs are calculated at checkout.
Quantity
Cannot load availability for pickup
Payment icons
- Fast delivery
- Free return
- 5300+ reviews (9/10)
Ask AI anything about this product
Get instant answers to your product questions
Product description
Color:
- 8 MP 1/2.8 inch CMOS image sensor
- Max. 8 MP (3840 × 2160) at 25/30 fps
- H.265 codec
- Built-in warm light and IR LED; maximum IR illumination distance is 50 m and warm light distance is 40 m
- ROI, SMART H.264+/H.265+, AI H.264/H.265, flexible encoding
- Rotation mode, WDR, 3D NR, HLC, BLC, digital watermark
- Intelligent monitoring
- Abnormality detection>/li>
- Alarm: 1 in, 1 out; audio: 1 in, 1 out; supports max. 256 GB Micro SD card; built-in dual microphone; built-in speaker
- 12 VDC/PoE
- IP67
- Sound and light alarm (red and blue lights)
- SMD 4.0
- Toggle on/off with one tap via alarm input
With an advanced deep learning algorithm, the Dahua WizSense 3-series network camera supports intelligent features such as perimeter protection and smart motion detection. Thanks to starlight technology, this camera from the series offers better image quality in low light conditions.
Share
Any questions about the Dahua IPC-HDW3849H-ZAS-PV Black?
Ask your question to our AI expert
Get instant answers on installation, accessories, specs and more...
Product specifications
| SKU | IPC-HDW3849H-ZAS-PV-Black |
|---|---|
| EAN | 6923172552808 |
| Dimensions | 127.6 mm × Φ122.0 mm |
| Warranty | 5 jaar |
| In the box | Dahua IPC-HDW3849H-ZAS-PV, Handleiding |
| Indoor/Outdoor | Outdoor |
| Resolution | 8.0 MP (4K) |
| PoE support | Ja |
| Night vision | Ja |
| Audio | Ingebouwde microfoon en speaker |
| Horizontal viewing angle | 108°–34° |
| SD card slot | Ja, max 256GB |
Specifications (PDF)
